fbpx

Aktualności

28. Akcja Sprzątania Świata - Polska - podsumowanie miesiąca działań

19 lipca 2021

28. Akcja Sprzątania Świata – Polska – podsumowanie miesiąca działań

Minął już miesiąc od oficjalnego początku lokalnych działań Leroy Merlin w ramach 28. Akcji Sprzątania Świata – Polska! W akcji wzięło udział dotychczas 28 sklepów z różnych lokalizacji w całej Polsce. Dla przypomnienia, przed zorganizowaniem akcji, liderzy z każdej naszej lokalizacji przeszli zorganizowane przez Fundację Nasza Ziemia szkolenie online, dzięki któremu zyskali merytoryczną wiedzę pozwalającą na bezpieczne i odpowiedzialne przeprowadzenie takiego wydarzenia we współpracy z władzami miasta lub gminy.

Do akcji zapraszaliśmy także lokalne społeczności, nie tylko by zwiększyć nasz bezpośredni pozytywny wpływ na środowisko naturalne, ale także by edukować jak najwięcej ludzi, zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej Akcji ,,Myślę, więc nie śmiecę”.  Udział w naszych akcjach brali pracownicy i ich rodziny, klienci, pracownicy Urzędów Gmin, członkowie lokalnych stowarzyszeń, uczniowie, Harcerze, Nadleśnictwa, Radni, Ochotnicza Straż Pożarna, co dało w sumie 583 zaangażowanych w sprzątanie uczestników! Podczas Akcji, głównie posprzątano liczne tereny przy sklepach Leroy Merlin, okolice galerii handlowych, parki miejskie, lasy czy linie brzegowe zbiorników wodnych. 

Według wysłanych na ten moment raportów z 18 sklepów zebrano dotychczas 7 399 kg śmieci! Z tego:
– 1635 kg to frakcja żółta,
– 3138 kg frakcja czarna,
– 2626 kg frakcja zielona.

W ramach finału akcji, Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja Leroy Merlin zorganizują we wrześniu 3 wydarzenia finałowe w miastach, które uzyskały decyzją komisji „sprzątaniowego wyzwania” tytuły liderów.