fbpx

Aktualności

Akcjonariat Pracowniczy - poznaj nasz benefit!

01 września 2020

Akcjonariat Pracowniczy – poznaj nasz benefit!

W 2004 roku w Leroy Merlin Polska został wprowadzony akcjonariat pracowniczy. Ten wyjątkowy benefit sprawia, że jako pracownik Leroy Merlin Polska, niezależnie na jakim stanowisku jesteś zatrudniony masz możliwość zostania współwłaścicielem ADEO, do którego należy Leroy Merlin Polska.  ADEO to lider na rynku europejskim i 3 siła na świecie w branży DIY. Ponad dwie trzecie pracowników ADEO to jego akcjonariusze, również pracownicy Leroy Merlin Polska należą do tego grona współwłaścicieli tej globalnej marki. Bycie akcjonariuszem to świetna metoda gromadzenia kapitału na przyszłość. W związku z tym, że każdy pracownik może zostać współwłaścicielem firmy, spotkasz się u nas ze stwierdzeniem, że „pracujemy u siebie” 🙂

Zapraszamy do krótkiego wywiadu z naszym pracownikiem, który opowie o tym jakie korzyści płyną z bycia akcjonariuszem!

Jurku, ile lat jesteś akcjonariuszem?

Akcjonariuszem zostałem 16 lat temu, czyli w momencie wprowadzania akcjonariatu dla pracowników Leroy Merlin Polska.

Jak długo pracujesz w LM?

Pod koniec września minie 26 lat. Pracę w LM rozpocząłem w 1994 roku, prawie 2 lata przed otwarciem pierwszego sklepu jako Kierownik Działu Kupiec dla działu sanitarnego. Po otwarciu Piaseczna, przez kilka miesięcy pełniłem funkcję Kierownika Działu, po czym zostałem mianowany Dyrektorem Sklepu powstającego na Białołęce. Po długich przygotowaniach sklep otworzyliśmy pod koniec 1998 roku. Byłem jego Dyrektorem przez ponad 3 lata. Następnie po krótkim okresie jako Dyrektor Grupy Produktowej zostałem Dyrektorem Marketingu i Produktu. Po 7 latach wróciłem do funkcji DGP, a po kolejnych 3-ech zostałem mianowany na Dyrektora ds. Marki Własnej.

Co dla Ciebie znaczy bycie akcjonariuszem?

Być akcjonariuszem to znaczy być współwłaścicielem firmy. To poczucie przynależności do 125 tysięcznej wspólnoty. To również solidne zabezpieczenie materialne dla mnie i mojej rodziny, szczególnie w perspektywie zakończenia aktywności zawodowej za trochę ponad 2 lata i biorąc pod uwagę niepewność dotyczącą systemu emerytalnego w naszym kraju. Akcjonariat stanowi bardzo istotny składnik – daje poczucie współwłasności, wspólnego celu i interesu, powoduje wzrost zaangażowania pracowników w wyniki i rozwój firmy. Daje też dodatkowe zasoby finansowe pozwalające na jeszcze szybszy rozwój na najbardziej obiecujących rynkach.

Jakie korzyści daje akcjonariat?

Zabezpieczenie materialne na przyszłość, przyrost zasobów wyższy niż jakakolwiek inwestycja na rynku (poza tymi najbardziej ryzykownymi), poczucie przynależności, wpływ na rozwój firmy.

Jak oceniasz bycie akcjonariuszem na przestrzeni 16 lat, czyli od początku istnienia akcjonariatu w Polsce?

Akcjonariat jest jak kula śniegowa. Na początku jest malutka, ale z każdym rokiem coraz większa i większa, aż staje się naprawdę duża. Trzeba mieć cierpliwość i nie ulegać chwilowej pokusie (poza naprawdę wyjątkowymi sytuacjami) oraz robić wszystko, by rosła coraz szybciej. Dla mnie osobiście jest to niezwykle ważny element angażujący i motywujący.

Jerzy, Menedżer ds. Budowania Oferty