fbpx

Aktualności

Leroy Merlin dołącza do Akcji Sprzątania Świata!

21 czerwca 2021

Leroy Merlin dołącza do Akcji Sprzątania Świata!

Akcja Sprzątania świata zapoczątkowana została w 1993 r. w Australii. Jej pomysłodawca, australijski żeglarz i biznesmen Ian Kiernan, rozszerzył ideę Clean up Australia na cały świat pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym samym roku Mira Stanisławska-Meysztowicz, Polka na stałe mieszkająca w Australii, zaszczepiła tę ideę w naszym kraju pod nazwą Sprzątanie świata – Polska. Założyła również Fundację Nasza Ziemia, która od 28 lat koordynuje tę Akcję w całej Polsce.

Przez ten czas finał Akcji, przypadający tradycyjnie na trzeci weekend września, na stałe wpisał się już w kalendarze wielu Polaków. Hasło tegorocznej Akcji „Myślę, więc nie śmiecę” jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”, bowiem w Akcji nie chodzi o to by sprzątać, ale by uświadomić ludzi z czym wiąże się zaśmiecanie naszej planety oraz jak poprawnie segregować odpady i organizować akcje terenowe.

W tym roku, Leroy Merlin Polska włączyło się do Akcji jako oficjalny partner wraz z Fundacją Leroy Merlin pod hasłem: „Zostań Bohaterem Naszej Ziemi”. Zaprosiliśmy wszystkie sklepy Leroy Merlin, magazyn centralny oraz centralę do zorganizowania akcji terenowych wraz z pracownikami i społecznością lokalną oraz posprzątania najbliższych, a ważnych dla natury okolic.

Akcje lokalne ruszyły od 16.06 i potrwają do 31.07.2021r. Zapraszamy do wspólnego sprzątania wszystkich, którzy chcą Zostać Bohaterami Naszej Ziemi! W końcu każdy z nas może wywrzeć pozytywny wpływ na rzecz środowiska naturalnego i naszego najbliższego otoczenia!