fbpx

Aktualności

Leroy Merlin Patronem VI Społecznej akcji sprzątania grobów Żołnierzy AK Zgrupowania ,,Żywiciel’’

03 sierpnia 2021

Leroy Merlin Patronem VI Społecznej akcji sprzątania grobów Żołnierzy AK Zgrupowania ,,Żywiciel’’

Z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, jako partner, dołączyliśmy do VI Społecznej Akcji sprzątania grobów Żołnierzy AK ,,Żywiciel”! Dnia 29 i 30 lipca posprzątano Cmentarz Wawrzyszewski oraz Powązki Wojskowe przed obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jako Leroy Merlin, wsparliśmy akcję na wiele sposobów! Po pierwsze, sklep LM Janki przekazał organizatorom liczne narzędzia i materiały potrzebne do uprzątnięcia kwater, takie jak: grabie, szpadle, rękawice, pisaki, wiadra i wiele innych.  Wspomogliśmy też akcję komunikacyjnie, logistycznie, a nawet fizycznie – nasi pracownicy również pomagali w porządkowaniu grobów. W tym roku kolosalnym działaniem akcji, przy którym pośredniczyliśmy, było wysypanie gresem alejek Cmentarza Wawrzyszewskiego. Kilka ton gresu zostało partnersko przekazane przez naszego dostawcę – firmę Nova Minerals.

,,Organizowana akcja ma na celu przede wszystkim integrację pokoleniową Żoliborzan i dbałość o pamięć historyczną; nie tylko przez beznamiętne obserwowanie wydarzeń rocznicowych, ale także czynne współdziałanie na rzecz kultywowania pamięci o Powstaniu Warszawskim jak i jego Uczestnikach. Akcja współorganizowana jest corocznie od 6 lat przez Moje Miasto Żoliborz, Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel” i Miłośników Ich Tradycji oraz Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Warszawie, ale także dzięki wsparciu spółki Leroy Merlin” – mówi Tomasz Michałowski, Organizator Społecznej Akcji sprzątanie grobów Żołnierzy AK ,,Żywiciel”.