fbpx

Aktualności

Leroy Merlin Polska wyróżnione tytułem dla „Najaktywniejszej Firmy 2015”

23 czerwca 2016

Leroy Merlin Polska wyróżnione tytułem dla „Najaktywniejszej Firmy 2015”

Leroy Merlin Polska po raz kolejny dołączyło do grona firm zaangażowanych w organizację „Dnia przedsiębiorczości”.
To już dwunasta edycja programu, którego ideą jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.

Leroy Merlin Polska od wielu lat bierze udział w realizowaniu programu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W sklepach oraz w centrali firmy organizowane są spotkania z uczniami szkół średnich, którzy stoją przed życiowymi wyborami swojej kariery zawodowej. Biorąc udział w przygotowanych warsztatach mogą dowiedzieć się wielu informacji przydatnych w kreowaniu kariery zawodowej.

Spotkania organizowane przez sklepy oraz centralę Leroy Merlin mają na celu także pokazanie młodzieży jak wygląda funkcjonowanie firmy od wewnątrz, przedstawienie polityki firmy oraz zachęcenie do podejmowania pracy bądź praktyk studenckich w Leroy Merlin.

O „Dniu przedsiębiorczości” zorganizowanym w częstochowskim sklepie Leroy Merlin opowiada Iwona Gorzelak – Kierownik ds. Zasobów Ludzkich Sklepu: – „Ten projekt to duże wydarzenie dla sklepu. Ekipa przygotowuje się do niego już kilka dni wcześniej. Podczas ostatniego spotkania oprowadziliśmy młodzież po sklepie, wyjaśniliśmy podstawowe zagadnienia związane z pracą na różnych stanowiskach, a także odpowiedzieliśmy na rozmaite pytania uczniów. Najbardziej cieszy mnie to, że po warsztatach w ramach „Dnia przedsiębiorczości” młodzi ludzie chcą do nas wrócić i podjąć pracę w Leroy Merlin.”

Spośród ponad 15 tysięcy firm biorących udział w projekcie to Leroy Merlin znalazło się w gronie 20 laureatów i otrzymało tytuł „Najaktywniejszej Firmy 2015” oraz zostało uhonorowane pamiątkową statuetką i dyplomem.