fbpx

Aktualności

Podsumowanie 28. Akcja Sprzątania świata z Leroy Merlin

14 września 2021

Podsumowanie 28. Akcja Sprzątania świata z Leroy Merlin

Tegoroczna Akcja Sprzątania Świata, organizowana przez Fundację Nasza Ziemia nie mogła odbyć się bez naszej współpracy! Ponad 2000 pracowników, ich bliskich oraz mieszkańców lokalnych społeczności pokazało swoje zielone serca, oczyszczając planetę z ponad 33 ton odpadów! 

19 czerwca rozpoczęła się 28. Akcja sprzątania świata, w której udział wzięły niemal wszystkie sklepy Leroy Merlin i centrala. Do inicjatywy zaproszone zostały liczne społeczności lokalne, np. harcerze, strażacy, rodziny i przyjaciele pracowników, a nawet klienci sieci Leroy Merlin. Sprzątano okoliczne tereny takie jak: parki, lasy, okolice galerii handlowych i sklepów, tereny Natura 2000, brzegi zbiorników wodnych.

Jednak na tym nie koniec! Fundacja Leroy Merlin we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia zorganizowała konkurs, który polegał na wybraniu trzech najlepiej przeprowadzonych akcji. Tegoroczne jury jako zwycięzców wskazało sklepy Leroy Merlin w Jabłonnie, Swadzimiu oraz Świdnicy. W tych lokalizacjach w ciągu ostatniego tygodnia odbywały się finały Akcji, koordynowane przez Fundację Nasza Ziemia. Na jednym z nich pojawił się Prezes Leroy Merlin Polska, Krzysztof Kordulewski, by osobiście podziękować wolontariuszom, Fundacji Leroy Merlin oraz Fundacji Nasza Ziemia.

,,Jestem wdzięczna wszystkim, że mimo wielu przeszkód, dużej ilości pracy w sklepie czy centrali, podjęliście się tego wyzwania i wspólnie dołączyliśmy do 28. Akcji Sprzątania Świata. Śmiało można powiedzieć, że jesteśmy Bohaterami naszej Ziemi, bo oczyściliśmy ją z ponad 33 ton śmieci. Dziękuję wszystkim, którzy byli z nami, wspierali, trzymali kciuki, dzielili się pomysłami i dobrym słowem. Nie zwalniamy tempa i odliczamy dni do następnej Akcji.’’ – o inicjatywie mówi Agnieszka Bolek, Prezes Fundacji Leroy Merlin.

Podczas finałowych wydarzeń, Agnieszka z rąk Fundacji Nasza Ziemia otrzymała certyfikat i medal Naczelnego Lidera Akcji ,,Zostań Bohaterem naszej Ziemi’’ za szczególną pracę na rzecz Matki Ziemi. Podziękowania i brawa należą się organizatorom oraz uczestnikom Akcji, którzy pokazali, że są na TAK!