fbpx

Aktualności

Pracownicy Leroy Merlin posadzili 4000 drzew pod Warszawą!

06 grudnia 2021

Pracownicy Leroy Merlin posadzili 4000 drzew pod Warszawą!

Jedną z wartości Leroy Merlin jest bycie użytecznym i tworzenie wartości dodanej – nie tylko dla nas samych, ale również dla innych oraz dla otoczenia, w którym funkcjonujemy. Realizujemy to na bardzo różne sposoby, w tym poprzez akcje sadzenia lasów we współpracy z Lasami Państwowymi. 

19 listopada odbyła się już kolejna akcja sadzenia lasów. Tym razem nasi pracownicy zalesiali tereny Leśnictwa Bogatki w Nadleśnictwie Chojnów, niedaleko podwarszawskiego Piaseczna. Zaangażowanych było ok. 150 wolontariuszy z warszawskich sklepów i centrali, którzy wspólnie posadzili ponad 4 000 sadzonek buków. 

“Jako przedsiębiorstwo postanowiliśmy posadzić tyle hektarów lasu, ile zajmujemy terenów naszymi parkingami i sklepami, czyli ponad dwieście hektarów. We współpracy z Lasami Państwowymi posadziliśmy już 280 hektarów lasów w różnych miejscach Polski. Jednak stale się rozwijamy i aktualizujemy nasze pierwotne założenia oraz ambicje – w przyszłym roku na wiosnę również przewidujemy kontynuację wspólnych akcji sadzenia lasu.” – powiedział Rafał Krzepkowski, Dyrektor Rozwoju Leroy Merlin Polska. 

Już teraz we współpracy z lokalnymi społecznościami planujemy kolejne inicjatywy na rzecz ochrony środowiska w roku 2022.