fbpx

Aktualności

Sklep Leroy Merlin w Płocku patronem Zespołu Szkół Budowlanych

09 marca 2017

Sklep Leroy Merlin w Płocku patronem Zespołu Szkół Budowlanych

9 marca 2017 roku podczas uroczystej konferencji została podpisana umowa patronacka między płockim sklepem Leroy Merlin a Zespołem Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku. To wyjątkowe wydarzenie o charakterze edukacyjnym w historii Leroy Merlin w Polsce.

Celem umowy patronackiej jest podniesienie jakości praktycznego kształcenia zawodowego, a także umożliwienie uczniom ZSB w Płocku nabycia umiejętności przydatnych na rynku pracy.

„Chcemy wesprzeć rozwój kompetencji młodych ludzi i zwiększyć ich szanse na rynku pracy. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyczyni się do poszerzenia możliwości, jakie otworzą się przed młodzieżą w chwili ukończenia szkoły. Bardzo mi zależy, żeby nasze działania budowały wizerunek Leroy Merlin jako interesującego pracodawcy i firmy wspierającej ważne przedsięwzięcia lokalne.” – mówi Paweł Bukowczyk – Dyrektor Sklepu Leroy Merlin w Płocku.

Podpisanie umowy patronackiej stanowi odzwierciedlenie aktualnych potrzeb i trendów na rynku pracy, które pokazują, że pracodawcy coraz chętniej nawiązują współpracę z instytucjami z sektora oświaty, a zwłaszcza szkołami zawodowymi i technikami. W Leroy Merlin człowiek rozumiany jest jako klient czy dostawca, ale także pracownik. Dlatego też ekipa sklepu w Płocku dołoży wszelkich starań, aby wyuczony przez młodzież zawód był nie tylko pracą, ale przede wszystkim pasją – tak, jak w przypadku ekspertów w Leroy Merlin.