fbpx

Aktualności

Zakończyła się I część 28. Akcji Sprzątania świata!

12 sierpnia 2021

Zakończyła się I część 28. Akcji Sprzątania świata!

Firma Leroy Merlin jako Partner Fundacji Nasza Ziemia oraz Fundacja Leroy Merlin jako Darczyńca, pomysłodawca i koordynator projektu ze strony LM dołączyły do tegorocznej edycji Akcji Sprzątania Świata. W inicjatywie udział wzięły niemal wszystkie sklepy Leroy Merlin w całej Polsce oraz centrala, organizując lokalne akcje terenowe.

Wydarzenie trwało 1,5 miesiąc i w jego trakcie sprzątano okoliczne tereny takie jak: parki, lasy, okolice galerii handlowych i sklepów, tereny Natura 2000 oraz brzegi zbiorników wodnych. Ze strony Leroy Merlin, w akacji wzięło udział 1875 osób, w tym pracownicy, ich rodziny, znajomi, lokalne społeczności czy stowarzyszenia tj. harcerze oraz strażacy. Zebrano ponad 32 tony śmieci. Do sprzątanych z różnych lokalizacji odpadów z frakcji żółtej, zielonej i czarnej należał kapsle, korki ale też łóżka, stoliki czy opony.

Fundacja Nasza Ziemia we współpracy z Fundacją Leroy Merlin, zorganizowała konkurs ,,Zostań Bohaterem Naszej Ziemi’’, w którym pracownicy poszczególnych sklepów LM miały szansę poczuć ducha rywalizacji, starając się jak najlepiej zorganizować lokalne akcje sprzątania. Kwatera Główna Akcji Sprzątania Świata – Polska, wybrała najciekawsze, oryginalnie i poprawnie przeprowadzone działania terenowe. Zwycięzcami okazały się być sklepy Leroy Merlin w Swadzimiu, Jabłonnie i Świdnicy! W tych miastach, Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja Leroy Merlin zorganizują 3 wydarzenia finałowe, które odbędą się we wrześniu.

,,Serdecznie dziękuję każdej osobie, która w jakiś sposób włączyła się w 28. Akcję Sprzątania Świata. Jestem niesamowicie dumna z Was i z wyniku, jaki razem osiągnęliśmy. Wykazaliście, że ,,Zostań Bohaterem Naszej Ziemi’’ to nie tylko hasło konkursu, ale prawdziwe przełożenie słowa na czyny. Dziękuję!’’ – mówi Agnieszka Bolek, Prezes Fundacji Leroy Merlin.